Pazartesi , Ocak 22 2018
Ana sayfa / Alan Adı / Natro Subdomain Oluşturmak Resimli Anlatım BiELOF.com
Natro Subdomain Oluşturmak
Natro Subdomain Oluşturmak

Natro Subdomain Oluşturmak Resimli Anlatım BiELOF.com

Natro Subdomain Oluşturmak, Natro Hosting, Natro Subdomain Kullanmak, Natro Subdomain Açmak, Natro Hosting Kontrol Paneli, Cpanel subdomain oluşturma, Natro Subdomain Yönlendirme, Natro alt alan adı hakkında bilgiler BiELOF.com sitesinde yayımlanmıştır.

Natro Hosting

Natro Hosting firması; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından “Yer Sağlayıcılığı Faaliyet Belgesi” sahipli Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. tarafından Gülbahar Mah, Elif Sok. No:4 Şişli – İstanbul / TÜRKİYE adresinde Alan Adı (domain) servisleri, Web Hosting, Sunucu Kiralama ve Barındırma, Datacenter Hizmetleri Güvenlik Çözümleri alanlarında hizmet vermekte olan kurumsal bir firmadır. 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Natro Subdomain Kullanmak

Natro Subdomain kullanmak için Natro Hosting üye olup satın almış olduğunuz alan adına sub domain oluşturabilmeniz için öncelikle Kişisel Plan, Kurumsal Plan, Kurumsal Pro Plan web hosting paketleri seçeneklerinden birisine sahip olmanız gerekmektedir.

Natro Sub domain

Natro Sub domain mevcut alan adınızın alt alan adı olarak oluşturma ve kullanma izni veren paketinizi aktif ettikten sonra Natro Sub domaininizi oluşturabilirsiniz.

Örneğin:
bielof.com bir alan adıdır. (domain)
deneme.bielof.com ise alt alan adıdır. (sub domain)

Natro Subdomain Oluşturmak Resimli Anlatım BiELOF.com

Natro Hosting Müşteri Paneli
Natro Hosting Müşteri Paneli

Natro Subdomain Oluşturmak için öncelikle

Natro Hosting Müşteri Paneline

giriş yapınız.

Daha önceden kayıt olur iken;

Müşteri Numaranız ve Müşteri Şifrenizi

girdikten sonra,

Güvenlik Kodu doğrulaması yaparak Natro Müşteri Paneline giriş yapabilirsiniz. (Resim 1)

Natro Subdomain Oluşturmak Resimli Anlatım BiELOF.com Meta Keywords Kullanımı Gereksizdir ve WordPress kurulum sonrası ayarları (Resimli Anlatım) konuları ilginizi çekebilir.

Natro Hosting Yönetimi

Natro Hosting müşteri bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra Natro Hosting Yönetimi kısmında Detaylar tıklayınız. (Resim 2)

Natro Hosting Yönetimi
Natro Hosting Yönetimi

Natro Hosting Panelinde hosting yönetimi ilgili aktif hesabınızı seçtikten sonra Kontrol Paneline tıklayınız. (Resim 3)

Natro Hosting Yönetimi Hesaplar
Natro Hosting Yönetimi Hesaplar

Natro Hosting Kontrol Paneli

Kontrol Panelinde Web Sitesi Yönetimi kısmında ilgili siteyi seçtikten sonra Yönet tıklayınız.

Açılan pencerede Hangi İşlemi Yapmak İstiyorsunuz? altında cPanel’e Bağlan tıklayın. (Resim 4)

Web Sitesi Yönetimi Yönet
Web Sitesi Yönetimi Yönet
Natro Subdomain Açma

Natro subdomain açmak için bağlandığımız Cpanel’e bağlan kısmından ınstalatron bölümüne tıklayıp Etki Alanları kısmında yer alan Alt Etki Alanları seçiniz. (Resim 5)

Natro Subdomain Açma
Natro Subdomain Açma
Cpanel subdomain oluşturma

Natro Hosting Cpanel subdomain oluşturmak için son yapılacak işlem ise sadece Alt Etki Alanlarında Bir Alt Etki Alanı Oluştur kısmına oluşturmak istediğiniz Alt Etki Alanına subdomain isim vermek ve Oluştur demektir. (Resim 6)

Cpanel subdomain oluşturma
Cpanel subdomain oluşturma

Bir alt etki alanı, web sitenizin, yeni bir etki alanı adı olmadan yeni bir web sitesi olarak var olabilen bir alt bölümüdür. Sitenizin farklı içerik alanları için ezberlenebilen URL’ler oluşturmak için alt etki alanlarını kullanın. Örneğin, günlüğünüz için blog.bielof.com ve www.bielof.com/blog adreslerinden erişilebilen bir alt etki alanı yaratabilirsiniz

Önemli Not: Subdomain oluşturur iken Büyük harf, Özel karakterler ve Türkçe karakter kullanmayınız.

Natro Subdomain Yönlendirme

Natro subdomain yönlendirme işlemi çok basittir. Oluşturduğunuz alt alan adını herhangi bir site vaya kendi sitenizde başka bir sayfa, kategoriye yönlendirmek için;

Bir Alt Etki Alanını Değiştir kısmında ilgili subdomani işaretleyip Yeniden Yönlendirmeyi yönet tıklayınca açılan Alt Etki Alanları kısmında Yeniden Yönlendirme alanında ilgili yere yönlendirmek istediğiniz linki yazıp Kaydet tıklamanız yeterli. (Resim 6)

Natro Subdomain Yönlendirme
Natro Subdomain Yönlendirme
Natro alt alan adı

Natro Subdomain Oluşturmak, Natro Hosting, Natro Subdomain Kullanmak, Natro Subdomain Açmak, Natro Hosting Kontrol Paneli, Cpanel subdomain oluşturma, Natro Subdomain Yönlendirme, Natro alt alan adıdomain sorgulama hakkında bilgiler resimli anlatım 08.07.2016 tarihinde BiELOF.com sitesinde yayımlanmıştır. Bu sayfada ki yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak destek verebilirsiniz.

Saygılar.

Hiçbir şey bulunamadı.

Whatsapp durumları nedir tanıtım yazısı

Whatsapp durumları nedir tanıtım yazısı BiELOF.com

Whatsapp durumları nedir Tanıtım yazısı BiELOF.com sitesinde Whatsapp nedir? WhatsApp Neler Yapılır? WhatsApp uygulaması, WhatsApp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir