Salı , Ocak 23 2018
Ana sayfa / Görsellerde Çıkmak / Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com
Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak
Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com Seo Destek verdiğim siteler ile Googlede ilk sırada çıkmak, arama motorlarında üst sırada olmak çok kolaydı.

Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com

Bilindiği üzere; Google Görseller, Web üzerindeki en geniş kapsamlı görsel arama motorudur. Bunun yanında kullanıcılar, Google arama sonuçları yanı sıra Yandex, Bing, Yahoo v.b. gibi arama motorlarını kullanmaktadır. Bazıları hobi amaçlı birçok kişi ise para kazanmak amaçlı ilgilendiği web sitelerinden gelir etmek için uğraşmaktadır.

Google Görsellerde Çıkmak İstiyorum

Web siteden gelir elde etmek içinde arama motorlarında üst sırada olmak her zaman en büyük avantajdır. Birçok kişinin yaptığı hata ise sadece web arama sonuçlarını düşünmekten öteye geçmediği gibi Görsel Arama Motorları görsel sonuçlarını en iyi şekilde nasıl kullanabileceklerini düşünmeden baştan savma yapılan resimler ile başta Google Görsellerde Çıkmak İstiyorum demeleri saçmadır.

Googlede ilk sırada çıkmak

Bugüne kadar yayımladığım resimler ile Googlede ilk sırada çıkmak için fazla bir çaba göstermedim. Sadece kendime göre belli bir düzen oluşturup bunları en iyi şekilde uygulamaya çalıştım.

Bunlar sırasıyla;

Tema kullanımı
Resim Ölçüleri
Resim H Tag önemi
Resim isimleri
Görsel URL yapısı
Resim özgünleştirme
Resim değerleri (ALT-GENİŞLİK-YÜKSEKLİK)
Resim formatı
Resim boyutu
Resim sıkıştırma

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com

Bugünkü yazımızda sizlere Google Görsellerde Çıkmak için Tema kullanımı öneminden bahsedeceğim. Yakın zamanda sırasıyla yayınlayacağım diğer başlıkları BiELOF.com sitemizden takip edebilirsiniz. Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com için en önemli etkendir.

Öncelikle yukarıda kendime göre listelediğim her başlık için üzerinde dikkatlice durmak gerekli. Eğer hemen üst sırada çıkmak istiyorum diye düşünenlerdenseniz yazının gerisini okumanıza gerek yoktur. Direk sayfayı kapatabilirsiniz.

Tema kullanımı Görsellerde Çıkma
Tema kullanımı Görsellerde Çıkma

Yandex arama motoru sonucuna göre “Sultangazi Klima Servisi” sonuçlarında yer alan 16 resimden SEO Destek verdiğim 4 teknik servis firmaları sitelerine ait resimlerden 13 tanesini ilk sıraya getirmiş. Bu şekilde sonuçlar almak isteyenlerdenseniz oldukça uzun sayılabilecek yazıyı sakin bir kafayla okumanızı tavsiye ederim.

Google İlk Sıralara Çıkmak

Googlede ilk sayfada çıkmak sanıldığı kadar zor değildir. Fakat; Google ilk sıralara çıkmak bazen zorda olabilir. Hedeflediğiniz kelime anahtarına göre, rakip sitelerin durumu, rekabet ortamı, web aranma sonuç sayıları, görsel aranma sonuçları v.b. gibi etkenler değişkenlik gösterebilir.

Tema kullanımı ve Resimler

Bir Web Sitesi Yayınlama karar verdiğinizde ilk olarak güzel bir alan adı belirledikten sonra uzun süreli kullanacağınız temada karar kılmalısınız. İleride sık sık tema değiştirmeniz sıkıntılar yaratır. En başta yayımlayacağınız görsel resimleriniz her tema değişikliğinde temanın resim boyutlarına göre sorunlar çıkartacaktır. Arama motorlarında sıralamayı Tema kullanımı ve resimlerin önemi oldukça etkin olabilmektedir.

Sahifa WordPress Theme

Bazılarınınızın beğenmediği Sahifa teması oldukça hoşuma gittiği gibi bir çok kelime anahtarında üst sıralarda çok kolay çıktığım kullandığım temadır. Temanın ayarlarını hem kolay hemde kullanışlı bulmaktayım. SEO Destek verdiğim sitelere ait Sayfa ve görsellerinin Sahifa WordPress Theme nedeniyle üst sırada çıktığı gibi Wp Sahifa Temayı iyi kullandığıma inanmaktayım.

Arama Motorlarında Üst Sırada Olmak

Zevkler ve renkler tartışılmaz denilsede kullandığımız temaları tartışmalıyız. Sahifa Tema Kullanımına ne kadar özen gösteriyorsunuz? Başka kullandığınız temalarda buna dahildir. Görsellerde çıkmak sadece bir sayfa yayımlamaktan ibaret değildir. Sayfanızın üst sıralarda olması için aynı zamanda görsellerde en iyi şekilde temamızın izin verdiği gibi kullanmaktan geçer. Aynı zamanda görsel içerikleriniz sayfanızı zenginleştirir. Arama motorlarında üst sırada olmak birazda kullandığınız tema ile alakalıdır.

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak

Türkiyedeki camiler hakkında bilgi için http://camiiler.com/ sitemde wp sahifa teması kullanmaktayım. Aynı zamanda wordpress sahifa temasını http://bielof.com/ sitesinde kullanmaya karar verdikten sonra kendime göre belli ayarları yaparak Sahifa Tema kullanımı görsellerde çıkmak için yayınlamaya başladım.

Siteleri ile uğraşan herkes gibi bende başta Google İlk Sayfada Çıkmak istemiyor muyum? Bu yazı neden yayınlanıyor zannediyorsunuz.

Görsellerin SEO Uyumlu Kullanımı

Bugüne kadar Googlede 1. Sayfada Çıkmak İçin uğraştığım müşterilere ait siteler genellikle Beyaz eşya, Kombi ve Klima servisi siteleri olmuştur. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak kolay oldu. Fakat; hedef kelimede üst sırada çıkmak için sadece makale yayımlamak yetmiyor. Rekabetin yüksek olduğu kelime anahtarları olduğu gibi Yandex, Bing, Yahoo ve Google ilk sayfada çıkmak için Görsellerin SEO uyumlu kullanımını en iyi şekilde kullanmaya yönelik bazı işlemleri yapmak yorucuydu.

Yine özellikle belirteceğim gibi birçok kişinin yaptığı hata tema kullanımına özen göstermemeleri nedeniyle arama motorlarında üst sıralarda çıkamıyorlar. Oysaki yapmaları gereken çok basit.

Öne Çıkan Görsel Hatası

Kullanacağınız temayı wordpress web sitesini kurduktan sonra ilk işlem arama motorlarına kapatınız. Teknik servis sitesi için kurduğum ilk sahifa temasında hangi alanları nasıl kullanacağımı belirledikten sonra örnek 1-2 resimle birlikte boş yazıyı yayımladım. wmaraci.com/seo-analiz, woorank.com site-analyzer.com sonuçlarına göre widgetlerin kaç adet H TAG kulandığını, Strong ve EM biçim etiketlerinin kaç tane olduğunu belirledim. Sayfa içi ve en önemlisi de “Öne Çıkan Görsel Hatası” almamak için kaynak kodlarında resimlerin kaç piksel ölçülerinde olmasına dikkat ettim.

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Boyutu

Sahifa temada Öne Çıkan Görsel ölçüleri 660×330 piksel olmalıydı. Bu temayı kullananların büyük çoğunluğu bunu bilmediği gibi bilenlerde önem vermiyordu. Sadece kullandığım temaya sahip diğer rakip siteler ve başka tema kullanan diğer rakip sitelerden oldukça avantajlı olmak için resim ölçüleri önem kazanmaktaydı. Tema kullanımı görsellerde çıkmak ile ilgili WordPress öne çıkarılmış görsel boyutu neden önemli biliyor musunuz?

Bunu sadece ben değil Google kendisi bizzat yayınlamış.

Görselinizin Arama Ağı’nda görüntülenmesine yardımcı olacak ipuçları
Görsellerin Google arama sonuçlarında görünmesine yardımcı olacak bu en iyi yayınlama yönergelerini uygulayın.

Google bunu çok basit olarak kesin ve net ifade etmiş.

Wp Sayfa Resim Ölçüleri

Öne çıkan görsel ölçüleri belirlendikten sonra wp sayfa resim ölçülerin inde 620 piksel genişliğinde olmalıydı. Genişliği 800 piksel bile olsa tema sayfa içerisinde kullanılan resmi 620 pikselden fazlasını göstermiyor bu ölçüye sabitliyordu. Tabii ki farklı ölçülerde kullanıla bilinmekteydi. Örneğin sayfa içerisinde 250×250 veya 300×300 piksel genişlik gibi farklı resimlerde Photoshop ile yaptıktan sonra yayınlamış bulunmaktayım.

Arama motorlarında görsellerde çıkabilmek sadece 1-2 resimden ibaret değil. Milletin anlayamadığı konu her şeyi tekdüze olarak görmeleridir. SEO Hizmeti sadece özgün makale, backlink, tanıtım yazısı, sosyal tanıtımlar değildir. Hepsinin kattığı iyileştirmeler arama motorları tarafından farklı farklı algılanmakta ve sonuçlarda bu yönde yansımaktadır.

Öne Çıkan Görsel Temanın Ölçüleri

Eğer öne çıkarılmış görsel boyutum temanın izin verdiği gibi 660×330 piksel yerine; 500×260 veya 750×400 piksel gibi ölçülerde olsaydı Seo uyumlu resim optimizasyonu baştan kötü olacaktı. Nedeni de öne çıkan görsel temanın ölçülerine göre kullanılmadığından dolayıdır. Tema kullanımı görsellerde çıkmak için başlıca etkende değildir. Sadece küçük bir adımdır. Fakat oldukça etkilidir.

Öne Çıkan Görsel Temanın Ölçüleri
Öne Çıkan Görsel Temanın Ölçüleri

Google resim ölçüleri hakkında detaylı bilgiler sunmuş. Yapmamız gereken öne çıkan görsel temanın ölçüleri ve sayfada kullanılan resimleri bu kriterlere uyarak yayınlamak.

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com sitesinde 18.01.2016 tarihinde yayımlanmıştır.

Bu konu hakkında yazının devamı resimli anlatım olarak yakın zamanda yayımlanacaktır.

Saygılar.

BiELOF

 

Hiçbir şey bulunamadı.

Whatsapp durumları nedir tanıtım yazısı

Whatsapp durumları nedir tanıtım yazısı BiELOF.com

Whatsapp durumları nedir Tanıtım yazısı BiELOF.com sitesinde Whatsapp nedir? WhatsApp Neler Yapılır? WhatsApp uygulaması, WhatsApp …

5 yorumlar

 1. bielof com

  canlimatematik sitesi için sayfası geliştirilecek. Google’de ilk sıralara çıkmak için Görsel olarak ve SEO olarak yapabilir miyiz bana kaça patlar.

 2. bielof com

  Uzun süredir internet sitenizi takip ediyorum çok teşekkür ederim

 3. bielof com

  Merhaba
  bir görseli siteye eklerken dosya ismi olarak
  örnek: ahmet-kayimtu.jpg mi doğrudur yoksa ahmetkayimtu.jpg doğru yöntemdir.
  teşekkürler kolay gelsin

  • bielof com

   WordPress Dersleri hakkında resim için;
   wordpressdersleri.jpg yerine
   wordpress-dersleri.jpg olarak kullanmanız daha doğru yöntemdir.

   Bunun yanında görsel resimlere alt etiketini mutlaka eklemelisiniz. Aynı zamanda resim boyutlarını temanın kullanılan ölçülerle yayımlamanız sizin için avantajdır.

   Tam anlamıyla görsel resimlerden verim alarak görsel arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanız sayesinde doğal hit kazanmanız için bazı yöntemler vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir