Salı , Ocak 23 2018
Ana sayfa / WordPress / WordPress Admin Paneli (Resimli Anlatım) BiELOF.com
Wordpress Admin Paneli
Wordpress Admin Paneli

WordPress Admin Paneli (Resimli Anlatım) BiELOF.com

WordPress Admin Paneli (Resimli Anlatım) BiELOF.com sitesinde Wp Admin Paneli genel bilgiler yanında, Admin Paneli Nasıl Kullanılır, WordPress Başlangıç, Aktivite, WordPress Haberler, Hızlı Taslak, Wordpress Admin Paneli Kullanımı konuları ele alınmıştır.

WordPress Admin Paneli Nasıl Kullanılır?

Wordpress admin girişi
WordPress admin girişi

WordPress admin paneli nasıl kullanılır? wordpress admin paneline giriş yaptığınızda sol tarafta bulunan dolaşım menüsünden gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Sol taraftaki dolaşım menüsü tüm WordPress yönetim ekranlarına bağlantılar içerir. Fare imleci menülerin üzerine geldiğinde alt menüler görüntülenmektedir.

WordPress admin panelde Başlangıç, Yazılar, Ortam, Bağlantılar, Sayfalar, Yorumlar, Görünüm, Eklentiler, Kullanıcılar, Araçlar, Ayarlar bölümlerinden oluşmaktadır.

Alt kısımda yer alan küçük oklara basarak menüyü küçültebilirsiniz. Menüyü daralt butonuna tıklayarak bu alanı küçültebilir veya genişleterek görebilirsiniz.

WordPress admin girişi yapmak için kurulum esnasında belirlediğiniz Kullanıcı adı ve  Parolanızı yazarak wp admin paneline ulaşırsınız. Eğer belirlediğiniz admin şifresi veya kullanıcı adını hatırlamıyorsanız Parolanızı mı unuttunuz? tıkladıktan sonra gerekli işlemleri yapmalısınız.

WordPress Admin Paneli (Resimli Anlatım)

Wordpress Admin Paneli Kullanımı
WordPress Admin Paneli Kullanımı

WordPress Admin Paneli Kullanımı ile ilgili bilgiler umarım işinize yarar. WordPress Admin Paneli Menüler ile ilgili olarak Yazı ekleme, wp kategori oluşturma, ortam resim ekleme, sayfa ekleme ve düzenleme, görünüm, bileşenler, admin kullanıcı ve yeni kullanıcı rolleri, araçlar; içe aktar, dışa aktar, ayarlar, okuma, yazma, tartışma, kalıcı bağlantı ayarları için wp derslerimiz devam edecektir.

Bu yazımızda size wp admin paneli Başlangıç alanında bulunan ilgili açıklamaları resimli olarak bahsedeceğiz.

Ekran tercihleri WordPress Başlangıç

Ekran tercihleri WordPress Başlangıç; Bir bakışta, Aktivite, SEO eklentiniz, Hızlı taslak, WordPress haberler ve Hoşgeldiniz kutularından oluşmaktadır.

WordPress Başlangıç kısmında üstte bulunan ekran tercihleri kısmına tıkladığınızda görünmesini veya görünmemesini istediğiniz alanları belirleyebilirsiniz. Ekranın tepesinde yer alan Ekran Tercihleri araç çubuğu başlangıç ekranınız ile sitenizin ön yüzünü birbirine bağlayarak, profilinize kolay erişim ve çeşitli WordPress bilgilerine erişim sağlar.

Ekran Tercihleri tıklayarak Hangi başlangıç kutularının gözükmesini Ekran ayarları sekmesinden seçebilirsiniz. Aynı zamanda Yardım kısmından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ekran tercihleri sekmesi
Ekran tercihleri sekmesi

WordPress hoşgeldiniz!

WordPress hoşgeldiniz! Başlangıç kısmında Sitenizi özelleştirin ya da temanızı tamamen değiştirin tıklayarak wp sisteminde kurulu olan temanızla ilgili bölüme ulaşabilirsiniz. Burası Görünüm başlığı altında Temalar kısmı ile ilgilidir.

Başlangıç sitenizi özelleştirin ya da temanızı tamamen değiştirin kısmı yeni bir site oluştururken en çok kullanılan bağlantıları göstermektedir.

Sonraki adımlar alanında; Ön sayfanızı düzenleyibilir, Yeni sayfalar ekleyebilir, Sitenizi görüntüleyibilirsiniz.
Daha fazla eylem alanında; Bileşenleri ya da menüleri yönet, Yorumları aç ya da kapat, Başlamak için daha fazlasını öğrenin.

WordPress hoşgeldiniz sekmesi
WordPress hoşgeldiniz sekmesi

Bir bakışta WordPress Başlangıç

WordPress admin giriş yaptığınız zaman;

Bir bakışta WordPress Başlangıç kısmında sitenizde yayımladığınız kaç adet yazı, kaç adet sayfa ve sitenizde ki yapılan yorum sayısını gösterir. Aynı zamanda istenmeyen yorumlar için kurmuş olduğunuz Akismet eklentisine ait engellenmiş yorum sayısı ve yorum kuyruğunda kaç yorum bulunduğunu gösterir. Aynı zamanda kullandığınız WP tema ve WordPress sürümü hakkında bilgi verir.

19 Yazı, 2 Sayfa, 13 yorum
BiELOF teması ile WordPress 4.4.2.
Akismet sitenizi 47 istenmeyen yorumdan korumuş.
Şu an istenmeyen yorum kuyruğunda 12 yorum var.

Bir bakışta sekmesi
Bir bakışta sekmesi

 Aktivite – Etkinlik

WordPress Aktivite – Etkinlik kısmında ise; Yeni yayınlanmış olanları, Yakında yayınlanacak yazıları gösterir. Yazılarınıza yeni yapılmış yorumları gösterir ve düzenleme, onaylamamamıza ve görüntülememiz olanak sağlar.

WordPress Aktivite sekmesi
WordPress Aktivite sekmesi

WordPress Hızlı Taslak

WordPress Wp Hızlı taslak; Yeni bir yazıya başlayıp taslak olarak kaydetmenizi sağlar. Ayrıca başlamış olduğunuz son beş taslak yazıyı gösterir. Aklınıza gelen bir konuyu karalama şeklinde WordPress hızlı taslak olarak yazdıktan sonra hem unutmamak için hemde yeni bir yazıya başlamak için kullanabilirsiniz.

WordPress Hızlı Taslak sekmesi
WordPress Hızlı Taslak sekmesi

WordPress Haberler

WordPress haberleri sekmesinde Wp son sürüm ile ilgili bilgiler yanında resmi WordPress projesinden en güncel haberler, en beğenilen, en güncel eklentiler ile ilgili haberler yayımlanmaktadır.

WordPress haberleri sekmesi
WordPress haberleri sekmesi

WordPress SEO Eklentileri

Siteniz için kurmuş olduğunuz WordPress SEO Eklentileri hakkında basit genel bilgiler içermektedir.

BiELOF.com sitemde kullanmak üzere Yoast SEO eklentisini kullanmaktayım. WordPress Yoast SEO ekletisinin Aşağıda yayınlanan yazılarınızın SEO puanları var. Yazılarınızın puanlarını iyileştirmek için iyi bir zaman!

İyi AMO puanına sahip yazı adedi, OnPage org tarafından indekslenebilme kontrolü, BiELOF.com Ana sayfasının arama motorları tarafından indekslenebildiğini ve aynı zamanda Yoast SEO eklentinin bir özelliği olan Tüm siteyi analiz et butonu bulunmaktadır.

WordPress SEO Eklentileri sekmesi
WordPress SEO Eklentileri sekmesi
WordPress Admin Paneli Kullanımı

Bu yazımızda sizlere WordPress Admin Paneli Kullanımı genel bilgiler yanında WordPress Admin Paneli Nasıl Kullanılır, WordPress Admin Paneli Resimli Anlatım hakkında bilgiler sunulmuştur.

(Resimli Anlatım) BiELOF.com

İlginizi çekebilecek; WordPress kurulum sonrası ayarları (Resimli Anlatım) İlk Kurulum, WordPress Gravatar Alt Etiketi Sorunu (Resimli Anlatım), WordPress Kategori Düzenleme (Resimli Anlatım) dersleri BiELOF.com sitesinde yayımlanmıştır.

Hiçbir şey bulunamadı.

Whatsapp durumları nedir tanıtım yazısı

Whatsapp durumları nedir tanıtım yazısı BiELOF.com

Whatsapp durumları nedir Tanıtım yazısı BiELOF.com sitesinde Whatsapp nedir? WhatsApp Neler Yapılır? WhatsApp uygulaması, WhatsApp …

5 yorumlar

 1. bielof com

  “WordPress Admin Paneli Nasıl Kullanılır” bu bilgilendirme çok faydalı oldu, teşekkür ederim. daha derin konularda da tecrübelerinizden yararlanmak dileği ile…

 2. bielof com

  çok faydalı bir makale teşekkürler

 3. bielof com

  Güzel paylaşım elinize sağlık

 4. bielof com

  good information about the WordPress admin panel

 5. bielof com

  This narration is incredible! Obviously I read the subject with pleasure.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir